AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpis

poniedziałek, 09 czerwca 2008

Komentarz do WWDC

O nowym iPhonie i jego zaletach, o jego sprzedaży w Polsce i o innych przyjemnych informacjach płynących z dzisiejszego WWDC przeczytaliście pewnie już na innych blogach. Ja odniosę się do swojego podwórka, czyli do iPoda Touch, bo iPhona nie mam, a MobileMe jakoś mnie nie kusi.
Znowu, dranie, zrobili mi płatny software update! Iphonowcy nie zapłacą nic, a ja zapłacę 10$. Chyba muszę być jakiś gorszy. W dodatku płacę za to, żeby mieć możliwość kupowania programów w AppStore. No i co to za nowość: możliwość wyszukiwania kontaktów przez wpisanie początku nazwy? Eh, a najgorsze jest to, że zrobię ten cholerny update, bo jailbreaki mnie nie interesują, a z kolei chcę sobie docelowo sprawić jakiś rozsądny program do poczty na iPoda.


[AW]

Generalnie, nici wyszły z tych wszystkich zapowiadanych sensacji. Jobs pokazał to, co miał pokazać, czyli iPhone 3G. A co to jest iPhone 3G? Telefon, który w końcu prócz dotykowego ekranu ma jeszcze dodatkowo funkcje, które zbliżają go od strony technologicznej do podobnych produktów Nokii czy SonyEricsson. No fajnie, ale chyba nie ma czym się podniecać, jak zauważył kolega w pierwszym komentrarzu do wpisu. [SO]

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
antyapple
Czas publikacji:
poniedziałek, 09 czerwca 2008 22:01

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość napisał(a) z *.acn.waw.pl komentarz datowany na 2008/06/09 22:59:29:

  ale sledzisz sledzisz newsy, zajarany jestes jak kojot tylko tak pierniczysz heh

 • Gość drzewas napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2008/06/10 11:25:19:

  Mnie wkurza ten płatny update - nie chodzi o kase czy o to, ze mam placić, tylko o to, że nie widze powodu, jakoby użytkownicy Itoucha byli gorsi od iphonowców.

 • Gość dd napisał(a) z 194.126.165.* komentarz datowany na 2008/06/10 11:28:21:

  drzewas: są gorsi, bo nie płacą abonamentu i za rozmowy ;-) (piszę oczywiście o w pełni legalnych userach iP)

 • makojad napisał(a) komentarz datowany na 2008/06/10 18:22:08:

  Przyznasz jednak, że 3G + GPS + aplikacje to ważne dodatki, tak jak rzekłeś, wyrównujące poziom technologiczny. Z pewnością teraz można powiedzieć, że iPhone to najlepszy telefon na świecie. Bo nie odstaje, a aplikacje uczynią go bardzo uniwesalnym narzędziem, o możliwościach zblożonych do laptopa, a w wielu punktach specyficznych dla iPhona - przewyższających laptop.
  Z 3G + WebKit mobilny internet to już nie pseudo-internet Sony-Ericssonów czy Nokii, to dostęp do internetu zbliżony do tego, co znamy z laptopa/desktopu.
  A trzeba jeszcze dodać, że telefon będzie TAŃSZY niż wiele "bajeranckich" telefonów innych producentów.
  Czy nie ma się czym podniecać? Na pewno nie tak jak niektorzy komentujący na AppleBlog.pl czy MyApple. Z drugiej strony tego oczekiwaliśmy od iPhona od samego początku więc cieszy fakt, że się spełniło.

 • antyapple napisał(a) komentarz datowany na 2008/06/10 19:12:20:

  Zgadzam się ze stwierdzeniem, że teraz iPhone będzie mógł być godną konkurencją dla Nokii i innych. I zapewne wygra ten wyścig. Apple ma przewagę choćby w tym, że wprowadza produkty charakterystyczne - mam na myśli to, że iPhone jest "jeden", a Nokii jest od cholery i ciężko się w tym połapać. Dlatego iPhone jest "kultowy" (nie lubię tego określenia, ale oddaje co mam na myśli) i tu jest jego duża przewaga.
  Mnie drażnią drobiazgi - to, że Apple dawkuje nam niektóre technologie niesłychanie skąpo - ile trzeba było czekać na 3g, który przecież nie jest żadną nowością? Tak samo - robie 'feature' z tego, że będzie można wyszukiwać kontakty przez wpisywanie nazwy? Albo, że wejście na słuchawki jest 'zwykłe'? Przyznaję - to duża sztuka robić z tego wielkie halo. Ale tego w Applu nie lubię.
  A co do braku innych nowości na WWDC - cóż, sami jesteśmy trochę sobie winni. Naprodukowaliśmy tych plotek o tabletach, iphonach nano czy nawet o jakiś zupełnie nowych komputerach. Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, ale wielu zapewne powie, że to specjaliści z Appla produkują te plotki, żeby nakręcić rynek.
  A iPhona 3g sobie sprawię, jeśli będzie w rozsądnej cenie w Polandii ;)

 • Gość CoSTa napisał(a) z 212.244.156.* komentarz datowany na 2008/06/11 09:06:12:

  Nooo, iPhone nareszcie będzie miał to wszystko, co normalna słuchawka mieć powinna. Chodzi mi o dostęp do oprogramowania. GPSy i inne takie średnio mnie kręcą ale masa oprogramowania, która się zaraz pojawi i to dostępna z centralnego repozytorium za jak podejrzewam sensowne pieniądze (10 dolców za grę robi ładny wejściowy odnośnik dla przyszłych tytułów :))... O tak, ten telefon sobie kupię.

  A co do toucha - olać opłaty, to nie są jakieś wielkie pieniądze. Mnie drażni niewypowiedzenie to, że muszę aktualizację legalnie kupionego sprzętu wykonywać w nielegalny sposób, bo po prostu nie mam innego wyjścia (bak poleskiego iTS). To jest skandal w cholerę. Za upgrady dorzucające nową funkcjonalność o urządzenia, które kupowałem w ogóle nie mając widoków na ową - za to jestem skłonny płacić te niewielkie sumy. Ale na boga - w normalny a nie jakiś hakowany sposób!

 • Gość artrev napisał(a) z *.skomur.pl komentarz datowany na 2008/06/11 16:37:10:

  Mnie najbardziej smucą inne rzeczy:
  1. Stefan źle wygląda - czyżby nawrót raka?
  2. Kompletne olanie rynku Pro :(( gdzie obiecany Phanomenon (następca Shake), co z rozwojem FCS... liczyłem głownie na poprawę funkcjonalności Motion i Color.

  Ogólnie Apple (mój ukochany od 18 lat) schodzi na rynek konsumencki (więcej klientów większa kasa) a jego produkty stają się coraz bardziej tandetne i nidopracowane.
  Smuci mnie to bardzo :/

Dodaj komentarz