AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpis

czwartek, 12 marca 2009

Czy Apple musi likwidować przyciski?

Trzy miesiące milczenia, bo nie było na co narzekać. Ale w końcu jest temat - nowy iPod Shuffle. Jak mało która nowość od Apple, wywołał od razu sporo emocji. Raz, że gada. I to może gadać po polsku. Nie wiemy, czy da się to gadanie wyłączyć, ale w tym cała nadzieja. Gdy ma się sporo utworów "Nieznanego Artysty" pt. "Ścieżka 1" to może się szybko gadanie owo znudzić. Dwa: dali słuchawki z pilotem, a to oznacza, że będziemy skazani na słuchawki od Apple. Ponoć ma być przejściówka do zwykłych słuchawek, ale już wyobrażamy sobie jej cenę. Następnym krokiem będzie pewnie wlutowanie oryginalnych słuchawek na stałe. Trzy: konsekwencją słuchawek z pilotem jest brak przycisków sterowania na samym iPodzie. Dziwnie to wygląda, i jakby trochę na siłę zrobione. Czy to jest po prostu część polityki firmy, żeby minimalizować liczbę przycisków na każdym sprzęcie? Najpierw była mysz z jednym przyciskiem, potem touchpad w ogóle bez przycisku, teraz ipod. Poobcinają nam te przyciski i w końcu naprawdę zrobią Macbooka Wheel.

A jeśli chodzi o wzornictwo, to zauważyliśmy, że z iPodów Shuffle można zrobić Wall-e'ego, który w końcu pochodzi z tej samej stajni:

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
antyapple
Czas publikacji:
czwartek, 12 marca 2009 19:42

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość CoSTa napisał(a) z *.icpnet.pl komentarz datowany na 2009/03/13 16:14:10:

  Czy Apple zabrania robić akcesoria do iPodów, w tym słuchawek z pilotem? Jeśli tak - to jawny skok na kasę i swoich potencjalnych klientów i trza to piętnować. Jeśli nie - w czym problem? Nic tylko robić alternatywy dla gównianych słuchawek od jabłka i zarabiać pieniądze. Za chwilę będzie wysyp słuchawek wszelkich możliwych firm chcących coś uszczknąć z ipodowego tortu.

  Do reszty nie ma sensu się odnosić - bitching w dosyć kiepskim stylu :). Masz za dużo nieopisanych ścieżek? Te se je opisz lub ściągaj ich z wiadomych źródeł mniej. Itd.

 • Gość Pawel napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/03/13 17:02:24:

  Co do tych słuchawek, to się nie zgadzam z Costa. Na rynku jest mnóstwo świetnych słuchawek bez pilota, które stają się teraz bezużyteczne wobec iPoda Shuffle. Osobiście też wykosztowałem się jakiś czas temu na słuchawki do iPoda. Z nowym iPodem Shuffle już nie będę mógł z nich korzystać. Muszę czekać na przejściówkę, albo kupić sobie nowe. Swojego czasu Sony robiło pilot w walkmanach, ale nie trzeba było korzystać z ich słuchawek - jak ci nie pasowało, można było podłączyć zwykłe i obsługiwać walkmana przyciskami na obudowie.

 • Gość Sztug napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/03/16 22:23:54:

  No i faktycznie coś w tych słuchawkach jest dziwnego:
  www.ipod.info.pl/index.php/chip-uwierzytelniajacy-w-sluchawkach-do-ipoda-shuffle-3g/

 • antyapple napisał(a) komentarz datowany na 2009/03/17 21:21:35:

  "...lub ściągaj ich z wiadomych źródeł mniej"

  Jest w pewnym zakresie zrozumiałe, iż pisząc o Apple negatywnie, wzbudzamy złe emocje. Nie jest to naszym celem. Tym bardziej jest przykre, gdy padają takie oskrażenia - jak rozumiem, chodzi Ci o ściąganie z nielegalnych źródeł? Otoż przyznam publicznie, skoro już muszę, że nie robię tego i nigdy nie robiłem. W bazie tytułów nie ma wielu polskich wykonawców, poza tym mam sporo muzyki klasycznej i jazzu, których również nie ma w bazach. Opisywanie ich ręczne trwałoby mnóstwo czasu i w sumie nie jest mi potrzebne.

  Okazuje się, że można wyłączyć tę funkcję w iTunes, ale tylko globalnie, tzn. nie da się wyłączyć dla części utworów lub albumów.

 • Gość CoSTa napisał(a) z *.icpnet.pl komentarz datowany na 2009/03/21 16:42:20:

  @Pawel
  "Na rynku jest mnóstwo świetnych słuchawek bez pilota, które stają się teraz bezużyteczne wobec iPoda Shuffle."

  Nakazu kupowania iPoda Shuffle nowego przecież nie ma. Można wydać pieniądze na coś, co spełnia wymagania i gra z już istniejącymi na rynku słuchawkami. W czym problem?

  @Sztug
  No, jest - czip sterujący iPodem.

  @antyapple
  "Jest w pewnym zakresie zrozumiałe, iż pisząc o Apple negatywnie, wzbudzamy złe emocje."

  Wiecie (bo widzę, że mnogo się tu mówi) - mam gdzieś iPoda shuffle i złe o nim pisanie. Ani mnie ten sprzęt grzeje ani ziębi. Ale jeśli już pisać, to na temat. Nie jest problemem odtwarzacza, że ktoś nie dba o swoje tracki i nie opisuje ich, tudzież że "w bazie tytułów" opisów nie ma. Uprasza się w takim razie o ich wprowadzenie w miarę możliwości, tak by inni też skorzystali. Pisanie "jesteśmy skazani na słuchawki od Apple" nie mając bladego pojęcia, czy inni wytwórcy sprzętu będą mogli (a będą mogli) tworzyć akcesoria do playera to po prostu bitching. Skoro już chcecie pisać źle o Apple - proszę bardzo, to wolny kraj a i ja mam średnie zdanie o tej firmie. Ale przynajmniej z sensem i na temat to piszcie.

 • Gość Kubrica napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2009/07/23 09:56:15:

  Mi się wydaje, że steve jobs nie lubi przycisków i już. Niebawem zrobią notebooki bez nawet jednego przycisku! No mosze poza tym "power" :)

 • Gość Kubrica napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2009/07/23 09:56:26:

  może:)

Dodaj komentarz