AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpisy

 • poniedziałek, 16 czerwca 2008
  • Alu-rdza, epilog

   Sprawa rdzewiejącej obudowy Macbooka Pro jednego z naszych Czytelników ma swój ciąg dalszy. Oddajmy głos zainteresowanemu:

   "Dostałem komputer z naprawy, i krew mnie zalała... Po kolei...
   Dziury wg. serwisu, wypadają mi z powodu "niewłaściwego używania komputera" :) jak mam pisać na nim, patyczkiem??? :)) i nie są objęte gwarancją :).
   Napęd został wymieniony na nowy (chwała im za to) !!!
   A teraz najlepsze: zasilacz, który wysłałem do serwisu, spowodował taką oto adnotację w karcie gwarancyjnej:
   "Unieważnienie gwarancji" - i tu pieczątka i nieczytelny podpis kogoś tam, powód komputer był używany z zepsutym zasilaczem."

   Dla wyjeśnianie dodamy, że Czytelnik używał komputera z drugim, zapasowym i sprawnym zasilaczem, a uszkodzony chciał naprawić przy okazji naprawy notebooka.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (9) Pokaż komentarze do wpisu „Alu-rdza, epilog”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 16 czerwca 2008 19:08
 • środa, 11 czerwca 2008
  • Alu-rdza?

   Napisał do nas Czytelnik z następującym problemem dotyczącym MBP:

   "jakiś czas temu, aluminium z którego jest MBP wykonany zaczęło rdzewieć, wypadają w nim dziury, wada ewidentnie materiałowa. Zaniosłem komputer do miejsca gdzie go kupiłem, bo przy okazji zepsuła się ładowarka (wylazł z niej kabel zasilający) i napęd superdrive (haha też mi nazwa). Pan, po wstępnych oględzinach powiedział, że na pewno mi tego serwis nie uzna i żebym nawet nie wpisywał tego na listę usterek do naprawy :) (dziur w aluminium). To właśnie jest wysokiej klasy komputer za 12 tys zł i jego serwis oraz obsługa klienta. Jak bym mieszkał w USA podał bym ich do sądu o odszkodowanie, a tak jestem ciekaw czy w ogóle cokolwiek z mojej listy zostanie naprawione."

   A tak wyglądają te plamy na obudowie:


   Na pociechę dodam, że nie jest to straszny przypadek - zobaczcie np. tu: http://aeim.niij.org/photos/random/CIMG1972.jpg.

   Przypomniało mi się, że onegdaj na jednym aluminiowym Powerbooku miałem podobne objawy, ale na szczęście dość szybko przykryłem go ochraniaczem Marware Protection Pack. Ale tak czy siak, to zjawisko nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza, że na sprzęt z aluminium trzeba wydać sporo kasy. Coś tam czytałem na grupach dyskusyjnych, że odczyn ph skóry ma znaczenie, ale to chyba byłaby porażka, gdyby Apple zrobił komputer tylko dla tych, co mają WŁAŚCIWE ph.
   O tej przykrej przypadłości można poczytać również na forum MyApple.
   [AW]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Alu-rdza?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   środa, 11 czerwca 2008 16:44
 • poniedziałek, 09 czerwca 2008
  • Komentarz do WWDC

   O nowym iPhonie i jego zaletach, o jego sprzedaży w Polsce i o innych przyjemnych informacjach płynących z dzisiejszego WWDC przeczytaliście pewnie już na innych blogach. Ja odniosę się do swojego podwórka, czyli do iPoda Touch, bo iPhona nie mam, a MobileMe jakoś mnie nie kusi.
   Znowu, dranie, zrobili mi płatny software update! Iphonowcy nie zapłacą nic, a ja zapłacę 10$. Chyba muszę być jakiś gorszy. W dodatku płacę za to, żeby mieć możliwość kupowania programów w AppStore. No i co to za nowość: możliwość wyszukiwania kontaktów przez wpisanie początku nazwy? Eh, a najgorsze jest to, że zrobię ten cholerny update, bo jailbreaki mnie nie interesują, a z kolei chcę sobie docelowo sprawić jakiś rozsądny program do poczty na iPoda.


   [AW]

   Generalnie, nici wyszły z tych wszystkich zapowiadanych sensacji. Jobs pokazał to, co miał pokazać, czyli iPhone 3G. A co to jest iPhone 3G? Telefon, który w końcu prócz dotykowego ekranu ma jeszcze dodatkowo funkcje, które zbliżają go od strony technologicznej do podobnych produktów Nokii czy SonyEricsson. No fajnie, ale chyba nie ma czym się podniecać, jak zauważył kolega w pierwszym komentrarzu do wpisu. [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Komentarz do WWDC”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 czerwca 2008 22:01
 • sobota, 07 czerwca 2008