AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpisy

 • poniedziałek, 29 września 2008
 • wtorek, 16 września 2008
  • iPod classic - czemu nie mogę cholery ściszyć?

   iPod classic - czemu nie mogę ściszać cholery?Dzisiaj znowu będzie o moim iPodzie classic. Po dłuższym czasie używania, z przerażeniem stwierdziłem, że nie da się go ściszyć do zera. Tradycyjnie, zamiast poszukać w sieci informacji o problemie, rzuciłem się w wir resetów i przywracań całego iPoda... Śmiejcie się, śmiejcie. :) Jak się domyślacie, nic nie dały. Wydaje mi się jednak, że moje postępowanie było znowu uzasadnione, bo przecież wszystko co gra, daje się ściszać. Ale iPod classic nie.

   Efekt ten uzyskuję zarówno podczas kręcenia kółkiem na iPodzie, jak i wtedy gdy kręcę regulacją głośności w stacji dokującej Logitech Pure-Fi Express. Najgorsze jest to, że do tej pory byłem przekonany, że jednak daje się go ściszać do końca - nie zauważyłem wcześniej takiego problemu... Sprawa wyszła wtedy, gdy wieczorem chciałem dzieciakom kiedy już było cicho, przyciszyć kołysanki jeszcze bardziej,  bo gdy tak cicho leżały, iPod + Pure-Fi grały troszkę za głośno. No i okazało się, że nie da rady, ten model tak ma... A ludzie na forach, nie tylko ja, skarżą się na to, że wieczorami zasypiać nie mogą, bo im za głośno iPod classic gra. Tak wynika z wpisów na forach na supporcie Apple - np. tutaj, tutaj, tutaj czy tutaj.

   I teraz prośba do naszych kochanych czytelników - czy we wszystkich iPodach występuje to zjawisko? Jaki mózg wymyślił, że akurat w iPodzie classicu ma się nie ściszać do końca? I tak na prawdę, dlaczego? My, redakcyjnie przetestowaliśmy:

   • iPod video 5g
   • iPoda shuffle 1g i 2g
   • iPoda touch 1g
   • iPhona 3G

   Na nich wszystkich działa ściszanie "do zera" normalnie.

   [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (13) Pokaż komentarze do wpisu „iPod classic - czemu nie mogę cholery ściszyć?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 września 2008 23:47
 • wtorek, 09 września 2008
  • Głuchy telefon

   Właściwie to powinienem napisać "głuchy ja", bo czasem nie słyszę dźwięków (alertów) iPhona. Po prostu nagle przestają działać, ale tylko niektóre. Najczęściej to "mlaśnięcie" przy odblokowywaniu i blokowaniu telefonu. Raz mi przestał działać dźwięk sms-a, kilka razy klikanie klawiatury. 

    

   Mój iPhone nie jest jedyny w tej przypadłości, trochę piszą o tym na różnych forach. Problem wygląda mi na softwareowy, bo zawsze pomaga wyłączenie i włączenie telefonu. Mam nadzieję, że poprawią to z nową wersją oprogramowania.  

   [AW]

   Ps. Słówko w obronie redaktora Stacha i jego poprzedniego postu: otóż po prostu jest on osobą zapracowaną, i każdy przestój w pracy mocno go drażni, co zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że na codzień pracuje on na systemie Windows,  z którym też ma problemy i pewnie napisałby o tym niejedno, ale nie na tym blogu przecież.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Głuchy telefon”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 września 2008 11:21
 • poniedziałek, 08 września 2008
  • iTunes, iPod Classic i Video Podcasty - to nie działa...

   Tak mi się wydawało. Ale zacznijmy od początku.

   Mam swojego iPoda Classic już jakiś czas, ale nigdy nie miałem jakoś ochoty skorzystać z podcastów czy video podcastów. Coś mnie jednak naszło i pomyślałem, że spróbuję - nic to, że n tym ekraniku nic nie widać. Zacząłem przeglądać zasoby darmowych video podcastów i jedyne co mnie zainteresowało to coś o Ferrari oraz Photoshopie... :) Niniejszym ściągnąłem sobie jakiś filmik ze spotkania właścicieli Ferrari (słaby) oraz zasubskrybowałem kilka podkastów z kategorii tutoriali i tipsów do Photoshopa.

   Niektóre? Ba, większość!

   Jakież było moje zdziwnienie, kiedy większości nie udało mi się wrzucić na iPoda... Wyskoczył błąd i koniec. Jako, że jestem leniwy i z pocztku nic nie czytam i nie szukam, porzucałem się trochę, ponaciskałem, posynchronizowałem... I nic z tego. Zdążyłem nawet zauważyć, że jest opcja do przekształcenia zaznaczonego podcastu na format iPoda/iPhona - co zrobiłem wielokrotnie... I dalej nic.

   Tutaj muszę się przyznać, że wyszedł mój brak obycia i oczytania - w końcu musiałem przeczytać 2-3 opisy problemu w supporcie Apple, żeby jednak odkryć co się dzieje. A wystarczyło:

   1. po ściągnięciu podcasta przekształcić go na format iPoda
   2. byłem święcie przekonany, że przerobiony plik zastępuje podcasta oryginalnego, ale oczywiście pojawia się jako inny plik, o tej samej nazwie, u mnie wylądował w Filmach
   3. podczas synchronizacji, oczywiście miałem "nieodhaczone" synchronizowanie filmów - wystarczyło zahaczyć.

   A jakie wnioski?

   • wiem, że video podcasty są przeciez filmami, ale po konwersji powinny pojawić się w tym samym dziale iTunes, w którym znajdują się oryginalne podcasty!
   • czy nie powinno być opcji automatycznej konwersji materiałów do formatu urządzenia jakie jest zsynchronizowane iTunes?
   • czemu na taką mało znaczącą głupotę straciłem godzinę czasu, Steve? ;)

   Ps. i nie mówicie mi, że to dlatego, że mam Windows Vista i że pod Mac OS X działa wszystko dobrze... :]

   [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „iTunes, iPod Classic i Video Podcasty - to nie działa...”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 września 2008 23:46