AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpisy

 • środa, 11 czerwca 2008
  • Alu-rdza?

   Napisał do nas Czytelnik z następującym problemem dotyczącym MBP:

   "jakiś czas temu, aluminium z którego jest MBP wykonany zaczęło rdzewieć, wypadają w nim dziury, wada ewidentnie materiałowa. Zaniosłem komputer do miejsca gdzie go kupiłem, bo przy okazji zepsuła się ładowarka (wylazł z niej kabel zasilający) i napęd superdrive (haha też mi nazwa). Pan, po wstępnych oględzinach powiedział, że na pewno mi tego serwis nie uzna i żebym nawet nie wpisywał tego na listę usterek do naprawy :) (dziur w aluminium). To właśnie jest wysokiej klasy komputer za 12 tys zł i jego serwis oraz obsługa klienta. Jak bym mieszkał w USA podał bym ich do sądu o odszkodowanie, a tak jestem ciekaw czy w ogóle cokolwiek z mojej listy zostanie naprawione."

   A tak wyglądają te plamy na obudowie:


   Na pociechę dodam, że nie jest to straszny przypadek - zobaczcie np. tu: http://aeim.niij.org/photos/random/CIMG1972.jpg.

   Przypomniało mi się, że onegdaj na jednym aluminiowym Powerbooku miałem podobne objawy, ale na szczęście dość szybko przykryłem go ochraniaczem Marware Protection Pack. Ale tak czy siak, to zjawisko nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza, że na sprzęt z aluminium trzeba wydać sporo kasy. Coś tam czytałem na grupach dyskusyjnych, że odczyn ph skóry ma znaczenie, ale to chyba byłaby porażka, gdyby Apple zrobił komputer tylko dla tych, co mają WŁAŚCIWE ph.
   O tej przykrej przypadłości można poczytać również na forum MyApple.
   [AW]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Alu-rdza?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   środa, 11 czerwca 2008 16:44
 • poniedziałek, 09 czerwca 2008
  • Komentarz do WWDC

   O nowym iPhonie i jego zaletach, o jego sprzedaży w Polsce i o innych przyjemnych informacjach płynących z dzisiejszego WWDC przeczytaliście pewnie już na innych blogach. Ja odniosę się do swojego podwórka, czyli do iPoda Touch, bo iPhona nie mam, a MobileMe jakoś mnie nie kusi.
   Znowu, dranie, zrobili mi płatny software update! Iphonowcy nie zapłacą nic, a ja zapłacę 10$. Chyba muszę być jakiś gorszy. W dodatku płacę za to, żeby mieć możliwość kupowania programów w AppStore. No i co to za nowość: możliwość wyszukiwania kontaktów przez wpisanie początku nazwy? Eh, a najgorsze jest to, że zrobię ten cholerny update, bo jailbreaki mnie nie interesują, a z kolei chcę sobie docelowo sprawić jakiś rozsądny program do poczty na iPoda.


   [AW]

   Generalnie, nici wyszły z tych wszystkich zapowiadanych sensacji. Jobs pokazał to, co miał pokazać, czyli iPhone 3G. A co to jest iPhone 3G? Telefon, który w końcu prócz dotykowego ekranu ma jeszcze dodatkowo funkcje, które zbliżają go od strony technologicznej do podobnych produktów Nokii czy SonyEricsson. No fajnie, ale chyba nie ma czym się podniecać, jak zauważył kolega w pierwszym komentrarzu do wpisu. [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Komentarz do WWDC”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 czerwca 2008 22:01
 • sobota, 07 czerwca 2008
 • czwartek, 29 maja 2008
 • sobota, 24 maja 2008
 • środa, 21 maja 2008
 • piątek, 16 maja 2008
 • niedziela, 11 maja 2008
 • środa, 07 maja 2008
 • sobota, 03 maja 2008
  • Ściąganie nieudane

   Jeśli w czasie pobierania Mac OS X 10.5.2 Combo Update na chwilę przerwie się transfer, a potem go wznowi (na co Safari przecież pozwala), plik po ściągnięciu nie zamontuje się. Wyskoczy error z numerkiem 4960. W sumie żaden problem, gdyby nie to, że plik ma 343MB, a ja zaliczyłem zwis przy 216MB. Poszperałem trochę w sieci i okazało się, że jest to częsty problem w przypadku ściągania dużych plików via Safari. Należy zaopatrzyć się w jakiś porządny download manager, np. Speed download.   Chciałem sobie ułatwić życie ściągając ten update 'standalone', bo miałem kilka komputerów do zaktualizowania, ale w rezultacie straciłem sporo czasu i nerwów, dopiero trzeci plik poprawnie się montował.
   [AW]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Ściąganie nieudane”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   sobota, 03 maja 2008 22:29