AntyApple

Trzeźwo i uczciwie o tym, co nam się nie podoba w produktach Apple. Antyapple@gazeta.pl

Wpisy

 • środa, 30 kwietnia 2008
  • Połap się człowieku w ipodowych kablach

   Przyznam, że mam kłopot z podłaczaniem iPodów do urządzeń zewnętrznych. Bo tak: mojego wysłużonego iPoda Video podłączam do telewizora na 2 sposoby: albo przez iPod AV Cable, bezpośrednio z jacka iPoda, albo pośrednio, przez stację dokującą iPod Universal Dock i dalej przez powyższy kabelek. I to działa. Z kolei w iPodzie Classic usunięto sygnał wideo w porcie jack, więc iPod AV Cable się nie przyda. Można natomiast wsadzić Classica do iPod Universal Dock i podłączyć go do telewizora przez złącze S-Video odpowiednim kabelkiem. Ale S-video nie przenosi dźwięku, więc trzeba dodatkowo podłączyć kabel audio do portu jack w iPodzie lub w stacji, a następnie podłączyć go np. do wzmacniacza. Jest jeszcze taka sprawa, że iPod Universal Dock nie jest już produkowany, a zastąpiono go Apple Universal Dockiem (nie ma to jak mało podobne nazewnictwo). Ten dock z kolei nie ma w ogóle wyjścia S-video, i sygnał TV można wyprowadzić tylko przez złącze USB. Można to zrobić za pomocą dwóch kabli: kompozytowego Apple Composite AV Cable, lub komponentowego Apple Component AV Cable. Oba kable kuszą możliwością jednoczesnego ładowania iPoda z ładowarki, z którą zresztą są sprzedawane (cholera, ja już mam jedną ładowarkę). Niestety, komponentowy kabel działa tylko z iPodami najnowszej generacji (Touch, Classic, Nano 3g i iPhone), więc jeśli ktoś ma np. iPoda Video, nie może z niego skorzystać. Z kolei kompozytowy, który może obsługiwać starsze i nowe iPody, nie działa ze stacją iPod Universal Dock. Można go za to podłączyć bezpośrednio do starszego iPoda i wtedy, o ironio, działa.   Wiecie co, ja się w tym gubię. Mam kilka różnych iPodów i nie wiem doprawdy, ile i jakich kabli muszę nazbierać. Wiem, zarzucicie mi, że jestem mało bystry. Ale Apple przyzwyczaił mnie, że wszystko jest łatwe i intuicyjne. Tutaj nie jest. Zrobiono nawet takie 4 tabelki, żeby było nam łatwiej się orientować, co z czym należy łączyć, a czego lepiej nie. Ale ja im nie ufam, bo napisali, że zestaw iPod Touch + iPod Universal Dock + iPod AV Cable nie będzie działać, a u mnie działa. Serio.
   [AW]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Połap się człowieku w ipodowych kablach”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   środa, 30 kwietnia 2008 16:20
  • Kontakt do nas

   Dziękujemy za Wasz odzew. Przy okazji uświadomiliście nam, że przedałby się kontakt do nas. Piszcie na antyapple@gazeta.pl.
   Pozdrawiamy!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   środa, 30 kwietnia 2008 11:42
 • niedziela, 27 kwietnia 2008
 • piątek, 25 kwietnia 2008
 • czwartek, 24 kwietnia 2008
  • iMac, ekran i moje biedne oczy...

   iMac 24 cale ma jednak kilka wad...Czekałem na niego długo. Czekałem na mojego iMaka 24 cale bardzo długo. W końcu go dostałem. Jest piękny i podoba się wszystkim. Wszystko pięknie? No, oczywiście, że nie. Ekran. Ekran jest duży i bardzo, ale to bardzo jasny. W ciągu dnia, kiedy jest jasno, pracuję na nim z jasnością ustawioną prawie na minimum. Jeśli dookoła jest nieco ciemniej, to i tak ekran jest za jasny. Tak wiem, wszyscy mówią - zainstaluj sobie taki jeden program, ściemnisz ekran jeszcze bardziej. Ale ja nie zainstaluję. Nie chcę. Powinno być dobrze od początku. Ekstremalnie jasny ekran. Teoretycznie to powinna być zaleta, ale to wada.

   To nie koniec. Wcześniejszy problem w porównaniu z nierównomiernym oświetleniem całej matrycy to pikuś. Mam tutaj obok siebie jeszcze dwa iMaki 24 cale i w żadnym nie jest dobrze. To znany i szeroko omawiany problem. I nie ostatni. Po trzech dniach pracy okazało się, że mój ekran po prostu... miga. Najpierw niepozornie, miga dolną częścią. Prawie niezauważalnie. Ach, ale ja mam jasność na minimum - podkręcam maksymalnie i... To straszne, ona miga prawie cały czas. Teraz widać.

   I co, nawet się nie nacieszyłem moim nowym iMakiem i już mam go oddać do serwisu? Zabiorą mi go i będą trzymać. Pewnie miesiącami. A co ja w tym czasie będę robił?

   [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (11) Pokaż komentarze do wpisu „iMac, ekran i moje biedne oczy...”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 kwietnia 2008 23:34
  • Deklaracja

   Nie jesteśmy przeciwnikami komputerów Apple. Co więcej - używamy ich i bardzo je lubimy! Jednak jak z każdym sprzętem technicznym, z Makami też jest trochę problemów. Na naszym blogu chcemy właśnie o tym pisać. Postaramy się być pewnego rodzaju opozycją do innych polskich blogów o Apple, na których o tej ciemnej stronie pisze się mało, albo wcale. Dlaczego? Żeby była równowaga w przyrodzie :) Żebyśmy mieli miejsce do wyżalania się :) Żeby czytelnik miał wybór :)

   Będziemy starać się być merytoryczni, ale darujcie nam emocje, które na pewno czasem wezmą górę. Zapraszamy do częstego odwiedzania i komentowania.

   Arkadiusz Wroński - [AW]
   Stanisław Ostoja - [SO]

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (10) Pokaż komentarze do wpisu „Deklaracja”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   antyapple
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 kwietnia 2008 23:10